The Club Awards

2019 Awards

CLIMBER CERTIFICATE CLIMBERTROPHY
GeorginaGrayLeader Jack BurninghamMOST IMPROVED PHYSICAL TRANSFORMATION
SamRedfernLeader Christopher FebruaryMOST IMPROVED MENTAL TRANSFORMATION
JorjaKohneLeader Monique SmitMOST IMPROVED ATTITUDE
MorganPrahmIntermediate Sara AdamsMOST IMPROVED
GeorgiaGibbonLeader Milena KrohnBEST OUTDOOR ATTITUDE (MCSA Award)
SaraAdamsLeader Jaden LloydBEST ATTITUDE
ChristopherCollier-ReedLeader Milena and Rauen KrohnMOST ADVENTUROUS (MCSA Award)
MatthewGammonLeader Fin MatthewsMOST PSYCHE
NicholasBooysenLeader Morgan PrahmCOURAGE (MCSA Award)
AmyBooysenLeader Kai SamuelssonBEST ALL ROUND CLIMBER
JosephGibbonLeader Luke EberhardBEST AMBASSADOR TO CLIMBING (MCSA Award)
MatthewCollier-ReedLeader Sophia-Mara FrankeMISS CONGENIALITY
Tiaanle RouxLeader Gadi AginskyMR CONGENIALITY
Annelienle RouxLeader Jared RodriguesNATIONAL TEAM TROPHY
JoshLugtLeader Jack BurninghamNATIONAL TEAM TROPHY
DanielLugtLeader Milena KrohnNATIONAL TEAM TROPHY
KurtAlbertusLeader Rauen KrohnNATIONAL TEAM TROPHY
BryceBienackiTop Rope Advanced Georgina DorwardNATIONAL TEAM TROPHY
JakeDreyerIntermediate Jacinth LapinNATIONAL TEAM TROPHY
GadiAginskyIntermediate Sasha “Alex” SetterbergPROVINCIAL TEAM TROPHY
QuincyVeareyLeader Jared RodriguesPROVINCIAL TEAM TROPHY
JesseRodriguesLeader Rene LombardPROVINCIAL TEAM TROPHY
LukeEberhardAdvanced Quincy VeareyPROVINCIAL TEAM TROPHY
JaredRodriguesAdvanced Morgan PrahmPROVINCIAL TEAM TROPHY
AlexSetterbergAdvanced Jake DreyerPROVINCIAL TEAM TROPHY
JackBurninghamIntermediate Rauen KrohnPROVINCIAL TEAM TROPHY
MilaBlaineLeader Jack BurninghamPROVINCIAL TEAM TROPHY
MoniqueSmitLeader Jacinth LapinPROVINCIAL TEAM TROPHY
JadenLloydLeader Georgina DorwardPROVINCIAL TEAM TROPHY
FarronSmithLeader Alyssa MeyerPROVINCIAL TEAM TROPHY
JosieAdlardTop Roper Luke EberhardPROVINCIAL TEAM TROPHY
MaiaDaviesLeader Milena KrohnPROVINCIAL TEAM TROPHY
JonathanClarkeLeader Robin WilsonPROVINCIAL TEAM TROPHY
JessicaRubidgeLeader Zebulun KrohnPROVINCIAL TEAM TROPHY
HlomlaBadiLeader Lucien “Nico” SetterbergPROVINCIAL TEAM TROPHY
ZoĆ« NuttallLeader Monique SmitPROVINCIAL TEAM TROPHY
Kai SamuelssonIntermediate Georgiana GrayPROVINCIAL TEAM TROPHY
ZebulunKrohnIntermediate Jessica FitschenPROVINCIAL TEAM TROPHY
LeeJamesLeader Ella WakartPROVINCIAL TEAM TROPHY
ChristopherFebruaryTop Rope Starter Sara AdamsPROVINCIAL TEAM TROPHY
EvelynPrahmTop Roper Sarah HolwillPROVINCIAL TEAM TROPHY
SophieGrayTop Roper Ameerah AdamsPROVINCIAL TEAM TROPHY
AmeerahAdamsTop Roper   
FinnMatthewsTop Rope Starter   
AlyssaFragosoTop Rope Starter   
RobertTurnley-JonesTop Rope Advanced   
AlexOsborneTop Rope Advanced   
JessicaFitschenTop Rope Advanced   
EllaWakartTop Rope Advanced   
BilalEsauTop Rope Advanced   
Sophia-MaraFrankeTop Rope Advanced   
AdamTurnley-JonesTop Rope Starter   
KatieOsborneTop Rope Starter 
KirstenFitschenTop Rope Starter 
AshtonRobertsTop Rope Starter 
KelseyPetersonTop Rope Starter 
RoninSaundersTop Rope Starter 

2018 Awards

CLIMBERCERTIFICATE CLIMBERTROPHY
ALEX OSBORNETOP ROPER John AdamsMOST IMPROVED PHYSICAL TRANSFORMATION
ALEXANDER BAIN LEEINTERMEDIATE Morgan PrahmMOST IMPROVED MENTAL TRANSFORMATION
ALYSSA MEYERADVANCED Lee JamesMOST IMPROVED ATTITUDE
ASHTON ROBERTSTOP ROPE STARTER Jake DreyerMOST IMPROVED
BATHANDE NQEVUTOP ROPER Milena KrohnBEST OUTDOOR ATTITUDE (MCSA Award)
BEN HARRISTOP ROPE ADVANCED Alyssa MeyerBEST ATTITUDE
CALEB ASHLEY COOPER  Luke EberhardMOST ADVENTUROUS (MCSA Award)
CHRISTOPHER COLLIER-REEDTOP ROPE ADVANCED Rauen KrohnMOST PSYCHE
CHRISTOPHER FEBRUARYTOP ROPE STARTER Georgina DorwardCOURAGE (MCSA Award)
ETHAN COLEMANADVANCED Jared RodriguesBEST ALL ROUND CLIMBER
EYTAN AGINSKYLEADER Shanay  MeintjesMISS CONGENIALITY
GADI AGINSKYLEADER Sheth Ashley CooperMR CONGENIALITY
GEORGIA GIBBONTOP ROPE STARTER Jared RodriguesNATIONAL TEAM TROPHY
GEORGIANA DORWARDADVANCED Luke EberhardNATIONAL TEAM TROPHY
GIANNA GOODMAN-BHYATLEADER Quincy RoelandNATIONAL TEAM TROPHY
HLOMLA OYENA BADITOP ROPER Rene LombardNATIONAL TEAM TROPHY
JACINTH LAPINADVANCED Malia Goodman-BhyatPROVINCIAL TEAM TROPHY
JACK BURNINGHAMINTERMEDIATE Nicholas BooysenPROVINCIAL TEAM TROPHY
JACQUES RAUBENHEIMERTOP ROPER Morgan PrahmPROVINCIAL TEAM TROPHY
JAKE HOLWILLTOP ROPE ADVANCED Gianna Goodman-BhyatPROVINCIAL TEAM TROPHY
JAKE DREYERLEADER Christopher Collier-ReedPROVINCIAL TEAM TROPHY
JARED RODRIGUESADVANCED Max BurninghamPROVINCIAL TEAM TROPHY
JESSE NOVEMBERTOP ROPE STARTER Luke FridayPROVINCIAL TEAM TROPHY
JESSE RODRIGUESLEADER Ben HarrisPROVINCIAL TEAM TROPHY
JOHN ADAMSADVANCED Jake HolwillPROVINCIAL TEAM TROPHY
JOSEPH GIBBONLEADER Matthew Collier-ReedPROVINCIAL TEAM TROPHY
JOSEPH ROSENDORFFADVANCED Jake DreyerPROVINCIAL TEAM TROPHY
JOSIE BLAINETOP ROPE STARTER Ethan ColemanPROVINCIAL TEAM TROPHY
KEANO FRANSMANTOP ROPER Alyssa MeyerPROVINCIAL TEAM TROPHY
KENDRA BIERMANTOP ROPER Jack BurninghamPROVINCIAL TEAM TROPHY
KYLA FELDTMANLEADER Milena KrohnPROVINCIAL TEAM TROPHY
LEE JAMESINTERMEDIATE Rauen KrohnPROVINCIAL TEAM TROPHY
LENNY HERBERTTOP ROPE STARTER Rene LombardPROVINCIAL TEAM TROPHY
LUCIEN “NICO” SETTERBERGADVANCED Joseph RosendorffPROVINCIAL TEAM TROPHY
LUKE EBERHARDADVANCED Jared RodriguesPROVINCIAL TEAM TROPHY
MALIA GOODMAN-BHYATLEADER Jesse RodriguesPROVINCIAL TEAM TROPHY
MATTHEW COLLIER-REEDLEADER Alex SetterbergPROVINCIAL TEAM TROPHY
MATTHEW FORTGENSLEADER Nico SetterbergPROVINCIAL TEAM TROPHY
MATTHEW GAMMONINTERMEDIATE Luke EberhardPROVINCIAL TEAM TROPHY
MAX BURNINGHAMTOP ROPER Finchie LapinPROVINCIAL TEAM TROPHY
MIKELA SINOVICHPERFORMANCE Monique SmitPROVINCIAL TEAM TROPHY
MILA BLAINETOP ROPE ADVANCED Quincy RoelandPROVINCIAL TEAM TROPHY
MILENA KROHNADVANCED   
MONIQUE SMITADVANCED   
NASIPI MACAKATITOP ROPER   
NATHAN THAIVILAINLEADER   
OLIVIA THAIVILAINTOP ROPE STARTER   
QUINCY ROELANDTOP ROPE ADVANCED   
RACHEL SPARGLEADER   
RALTON RHODETOP ROPER 
RAUEN KROHNINTERMEDIATE 
ROBERT TURNLEY JONESTOP ROPER 
RONIN SAUNDERSTOP ROPE STARTER 
SAM BUTTONLEADER 
SANKARA ATSILUTLEADER 
SARAH ADAMSINTERMEDIATE 
SASHA “ALEX” SETTERBERGINTERMEDIATE 
SHANAY MEINTJESADVANCED 
SHETH ASHLEY-COOPERINTERMEDIATE 
SINILIZWE MTSHOBILELEADER 
SIYABULELA MLUNGWANATOP ROPER 
THATO NORTONTOP ROPE STARTER 
THISBE LAPINLEADER 
THOMAS VAN SITTERTADVANCED 
ZOE HONIKMANTOP ROPER 
 

2017 Awards

CLIMBERCERTIFICATE PROVINCIAL TEAMNATIONAL TEAM CLIMBERTROPHY
ALEX OSBORNETOP ROPER    Georgi DorwardMOST IMPROVED PHYSICAL TRANSFORMATION
ALEXANDER BAIN LEEINTERMEDIATE    Jake HolwillMOST IMPROVED MENTAL TRANSFORMATION
ALYSSA MEYERADVANCED SMALL TROPHYMEDIUM TROPHY Matthew Collier-ReedMOST IMPROVED ATTITUDE
ASHTON ROBERTSTOP ROPE STARTER    Quincy RoelandMOST IMPROVED
BATHANDE NQEVUTOP ROPER    Milena KrohnBEST OUTDOOR ATTITUDE (MCSA Award)
BEN HARRISTOP ROPE ADVANCED    Eytan AginskyBEST ATTITUDE
CALEB ASHLEY COOPER  SMALL TROPHY  Luke EberhardMOST ADVENTUROUS (MCSA Award)
CHRISTOPHER COLLIER-REEDTOP ROPE ADVANCED    Jack BurninghamMOST PSYCHE
CHRISTOPHER FEBRUARYTOP ROPE STARTER    Alyssa MeyerCOURAGE (MCSA Award)
ETHAN COLEMANADVANCED SMALL TROPHYMEDIUM TROPHY Jared RodriguesBEST ALL ROUND CLIMBER
EYTAN AGINSKYLEADER    Joseph RosendorffBEST AMBASSADOR TO CLIMBING (MCSA Award)
GADI AGINSKYLEADER    Sarah AdamsMISS CONGENIALITY
GEORGIA GIBBONTOP ROPE STARTER    Robert Turnley-JonesMR CONGENIALITY
GEORGIANA DORWARDADVANCED SMALL TROPHYMEDIUM TROPHY   
GIANNA GOODMAN-BHYATLEADER      
HLOMLA OYENA BADITOP ROPER      
JACINTH LAPINADVANCED SMALL TROPHYMEDIUM TROPHY   
JACK BURNINGHAMINTERMEDIATE SMALL TROPHY    
JACQUES RAUBENHEIMERTOP ROPER      
JAKE HOLWILLTOP ROPE ADVANCED SMALL TROPHY    
JAKE DREYERLEADER SMALL TROPHY    
JARED RODRIGUESADVANCED SMALL TROPHYMEDIUM TROPHY   
JESSE NOVEMBERTOP ROPE STARTER      
JESSE RODRIGUESLEADER SMALL TROPHY    
JOHN ADAMSADVANCED SMALL TROPHY    
JOSEPH GIBBONLEADER SMALL TROPHY    
JOSEPH ROSENDORFFADVANCED SMALL TROPHYMEDIUM TROPHY   
JOSIE BLAINETOP ROPE STARTER      
KEANO FRANSMANTOP ROPER      
KENDRA BIERMANTOP ROPER      
KYLA FELDTMANLEADER      
LEE JAMESINTERMEDIATE SMALL TROPHY    
LENNY HERBERTTOP ROPE STARTER      
LUCIEN “NICO” SETTERBERGADVANCED SMALL TROPHYMEDIUM TROPHY   
LUKE EBERHARDADVANCED SMALL TROPHY    
MALIA GOODMAN-BHYATLEADER      
MATTHEW COLLIER-REEDLEADER SMALL TROPHY    
MATTHEW FORTGENSLEADER      
MATTHEW GAMMONINTERMEDIATE      
MAX BURNINGHAMTOP ROPER      
MIKELA SINOVICHPERFORMANCE SMALL TROPHY    
MILA BLAINETOP ROPE ADVANCED      
MILENA KROHNADVANCED SMALL TROPHY    
MONIQUE SMITADVANCED SMALL TROPHYMEDIUM TROPHY   
NASIPI MACAKATITOP ROPER      
NATHAN THAIVILAINLEADER      
OLIVIA THAIVILAINTOP ROPE STARTER      
QUINCY ROELANDTOP ROPE ADVANCED      
RACHEL SPARGLEADER      
RALTON RHODETOP ROPER SMALL TROPHY    
RAUEN KROHNINTERMEDIATE SMALL TROPHY  
ROBERT TURNLEY JONESTOP ROPER    
RONIN SAUNDERSTOP ROPE STARTER    
SAM BUTTONLEADER    
SANKARA ATSILUTLEADER    
SARAH ADAMSINTERMEDIATE SMALL TROPHY  
SASHA “ALEX” SETTERBERGINTERMEDIATE SMALL TROPHY  
SHANAY MEINTJESADVANCED SMALL TROPHYMEDIUM TROPHY 
SHETH ASHLEY-COOPERINTERMEDIATE SMALL TROPHY  
SINILIZWE MTSHOBILELEADER    
SIYABULELA MLUNGWANATOP ROPER    
THATO NORTONTOP ROPE STARTER    
THISBE LAPINLEADER    
THOMAS VAN SITTERTADVANCED SMALL TROPHY  
ZOE HONIKMANTOP ROPER    

2016 Awards

CLIMBERCERTIFICATE PROVINCIAL TEAMNATIONAL TEAM CLIMBERTROPHY
ALYSSA MEYERADVANCED LEVEL MIKELA SINOVICHALYSSA MEYER JARED RODRIGUESMOST IMPROVED PHYSICAL TRANSFORMATION
ANNEKE EBERHARDADVANCED LEVEL ALYSSA MEYERGREG BORMAN SARAH ADAMSMOST IMPROVED MENTAL TRANSFORMATION
ETHAN COLEMANADVANCED LEVEL SARAH ADAMS  KYLA FELDTMANMOST IMPROVED MENTAL TRANSFORMATION
JARED RODRIGUESADVANCED LEVEL JARED RODRIGUES  JOHN ADAMSMOST IMPROVED ATTITUDE
JOHN ADAMSADVANCED LEVEL LUKE EBERHARD  CHRISTOPHER FEBRUARYMOST IMPROVED
JOSEPH ROSENDORFFADVANCED LEVEL GEORGIANA DORWARD  JACK VERMAAKBEST OUTDOOR ATTITUDE
LUKE EBERHARDADVANCED LEVEL FINCHIE LAPIN  ANNEKE EBERHARDBEST ATTITUDE
THOMAS VAN SITTERTADVANCED LEVEL ANNEKE EBERHARD  GEORGINA DORWARDMOST ADVENTUROUS
FINCHIE LAPININTERMEDIATE LEVEL JESSE RODRIGUES  LUKE EBERHARDMOST PSYCHE
GEORGINA DORWARDINTERMEDIATE LEVEL JOSEPH GIBBON  TIM SCHMEISSERMOST PSYCHE
JACK BURNINGHAMINTERMEDIATE LEVEL JOHN ADAMS  ASHTON ROBERTSCOURAGE
JOSEPH GIBBONINTERMEDIATE LEVEL MATTHEW COLLIER-REED  GRIFFIN STONECOURAGE 
LEE JAMESINTERMEDIATE LEVEL MONIQUE SMIT  ETHAN COLEMANBEST ALL ROUND
MATTHEW COLLIER-REEDINTERMEDIATE LEVEL ETHAN COLEMAN  MIKELA SINOVICHBEST AMBASSADOR TO CLIMBING
MONIQUE SMITINTERMEDIATE LEVEL JOSEPH ROSENDORFF    
RUMANO TITUSINTERMEDIATE LEVEL RALTON RHODE    
SARAH ADAMSINTERMEDIATE LEVEL GREG BORMAN    
ALEXANDER BAIN LEELEADER LEVEL LEE JAMES    
CHRISTOPHER HESKWALEADER LEVEL JACK BURNINGHAM    
EYTAN AGINSKYLEADER LEVEL      
GADI AGINSKYLEADER LEVEL      
GIANNA GOODMAN-BHYATLEADER LEVEL      
GRIFFIN STONELEADER LEVEL      
JACK VERMAAKLEADER LEVEL      
JAYDEN KAHNLEADER LEVEL      
JESSE RODRIGUESLEADER LEVEL      
KEIRA EDELSTEINLEADER LEVEL      
KEO HERBERTLEADER LEVEL      
KYLA FELDTMANLEADER LEVEL      
LEILA EDELSTEINLEADER LEVEL      
MATTHEW FORTGENSLEADER LEVEL      
OLAV POLANDLEADER LEVEL      
RACHEL SPARGLEADER LEVEL      
SANKARA ATSILUTLEADER LEVEL      
SINILIZWE MTSHOBILELEADER LEVEL      
TAMEKA MAGRATHLEADER LEVEL      
THISBE LAPINLEADER LEVEL      
TIM SCHMEISSERLEADER LEVEL      
GREG BORMANPERFORMANCE LEVEL      
MIKELA SINOVICHPERFORMANCE LEVEL      
CARIEN GROVETOP ROPE ADVANCED      
CHRISTOPHER COLLIER-REEDTOP ROPE ADVANCED     
KAITLIN JOUBERTTOP ROPE ADVANCED      
MALIA GOODMAN-BHYATTOP ROPE ADVANCED      
MIA SCHMEISSERTOP ROPE ADVANCED      
SEAN O’RIORDANTOP ROPE ADVANCED      
SHETH ASHLEY COOPERTOP ROPE ADVANCED      
ZOE HONIKMANTOP ROPE ADVANCED      
ASHTON ROBERTSTOP ROPE STARTER      
CADEN STEENVELDTOP ROPE STARTER      
CHRISTOPHER FEBRUARYTOP ROPE STARTER      
CHUKWUWETUM EZETOP ROPE STARTER      
ISIOMA EZETOP ROPE STARTER      
JACO DE WETTOP ROPE STARTER  
JESSE NOVEMBERTOP ROPE STARTER  
RONIN SAUNDERSTOP ROPE STARTER  
JAKE HOLWILLTOP ROPER LEVEL  
JARED SMITHTOP ROPER LEVEL  
MILU HEITORTOP ROPER LEVEL  
QUINCY ROELANDTOP ROPER LEVEL  
RALTON RHODETOP ROPER LEVEL  
SIENNA WALDERTOP ROPER LEVEL  
WOUTER GROVETOP ROPER LEVEL